MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ÇEVRİM İÇİ KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI

ÇEVRİM İÇİ KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI

Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin kazanımları edinme düzeylerinin belirlenmesine yönelik, çevrimiçi kazanım değerlendirme uygulaması gerçekleştirilecektir. Çevrimiçi Kazanım Değerlendirme Uygulaması, resmi ortaokul, imam hatip ortaokulları ve liselerin 5-6-7-9-10 ve 11. sınıflarında öğrenim gören öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilecektir.  

  • Bu uygulamaya katılan öğrencilerimiz uygulama sonunda doğru-yanlış ve boş bıraktıkları soruların sayılarını görebilecek ancak bu sonuç, herhangi bir yerde not veya puan olarak kullanılmayacaktır.
  • Uygulamadaki testler, belirtilen tarih ve saatte açılacaktır.
  • Uygulama süresi tüm sınıf seviyelerindeki tüm testler için 40 dakikadır.
  • Uygulamaya bilgisayar, tablet ve cep telefonundan katılabileceklerdir.
  • Öğrencilerin uygulamaya, kolay kullanım açısından bilgisayar ile giriş yapması tavsiye edilmektedir.
  • Ortaokul öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce testleri; lise öğrencilerine Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji ve İngilizce testleri uygulanacak; her öğrenci, sistemin kendisine rastgele atadığı sadece bir dersten uygulamaya katılacaktır. Her testte 20 soru bulunmaktadır.


Öğrencilerimiz uygulamaya https://arastirma.meb.gov.tr adresinden e-okul bilgileri ile giriş yapacaklardır. 
Uygulama videosunu izlemek için tıklayınız: https://youtu.be/QnIoL6NJbyE

 30-06-202030-06-202030-06-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus Salonu Altı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 8184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.