MERSİN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı Konu Soru Dağılım Tabloları

2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı Konu Soru Dağılım Tabloları 
2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı Konu Soru Dağılım Tabloları

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği, 09/09/2023 tarihinde 32304 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Yönetmeliğin incelenmesi ve yönetmelikte belirtilen ülke, il/ilçe ve okul düzeyinde yapılacak sınavlarla ilgili İl/İlçe Alan Zümre Kurulu toplantıları, Mersin Ölçme Değerlendirme Merkezi personellerinin ve ilçe alan zümre başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığının hazırladığı örnek konu soru dağılım tabloları rehber kabul edilerek il/ilçe ve okullarda yapılacak olan ortak sınavlarda kullanılmak üzere konu soru dağılım tabloları İl/İlçe alan zümre kurulu tarafından belirlenmiştir. Belirlenen Konu soru dağılım tabloları aşağıda yayımlanmıştır. Ayrıca bütün okullarımız resmî yazı ile bilgilendirilmiştir. Öğretmenlerimiz okullarında yapacakları sınavlarda konu soru dağılım tablosunda belirtilen kazanımlar ve soru sayılarına göre sınav yapacaklardır. 

Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliğine göre 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. dönem konu soru dağılım tabloları da 2. dönemin başında yapılacak il zümre toplantılarında Mersin Ölçme Değerlendirme Merkezi işbirliği ile İl alan zümre kurulu tarafından oluşturulup ilgili şubelere (Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi, Mesleki Eğitim) iletilecektir. 2. dönemi kapsayacak konu soru dağılım tabloları da mersinodm.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Bakanlık ve İl/İlçe tarafından gerçekleştirilecek ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacaktır. Bunun dışında kalan tüm ortak yazılı  sınavların soruları açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacaktır.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönem 2. yazılı sınavlarından, 6. sınıf Türkçe ve matematik dersleri 26 Aralık 2023 Salı günü, 9. sınıf Türk Dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için 27 Aralık 2023 çarşamba günü bakanlığımız tarafından ortak olarak yapılacaktır. 

İl/İlçe düzeyinde yapılacak ortak sınav veya sınavlar, İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulunca alınan  karar gereği 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönem 1. yazılı sınavlarından 6. sınıf sosyal bilgiler  dersi ilimiz genelinde ortak olarak yapılacaktır. Konu soru kazanım tabloları resmî yazı ile tüm kurumlarımıza duyurulmuştur.

- Yazılı ve uygulamalı sınavlara yönelik sıkça sorulan soruları incelemek için tıklayınız.

- Okul düzeyi ortak sınav sorularının hazırlanmasında dikkat edilecek hususları incelemek için tıklayınız.

 

 Mersin İli 2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Konu Soru Dağılım Tabloları

Din Öğretimi Soru Kazanım Dağılım Tabloları

 

Ortaöğretim Soru Kazanım Dağılım Tabloları

 

Mesleki Eğitim Soru Kazanım Dağılım Tabloları

 

Temel Eğitim Soru Kazanım Dağılım Tabloları

Mersin İl Mill Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Merkezi GMK Bulvarı Göçmen Kavşağı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 8184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.